nedeľa 1. apríla 2012

Fresh Market - Farmárska tržnica


Už mnohokrát sme šli okolo tohto miesta na Tomášikovej ulici v Bratislave, no až do predošlej soboty sa nám nepodarilo zavítať do týchto priestorov bývalej Ikea.

Myslím, že sa tu pokúšajú vytvoriť miesto, kde by si človek mohol nájsť čerstvú zeleninu či ovocie, bylinky, mliečne a mäsové výrobky, či rôzne iné bio a prírodné produkty. Veď napokon ponuka predávajúcich hovorí za seba. 

Tento víkend sa tu konal aj Veľkonočný farmársky trh. Neviem, či prívlastok "Veľkonočný" znamenal, že bolo trhovisko niečím iným, než zvykne byť. Každopádne nám sa páčilo. My sme si tu našli to svoje. Akurát som bola trochu sklamaná z návštevnosti. Davmi ľudí sme sa veru predierať nemuseli.

Viac informácií nájdete tu.


A toto sú naše úlovky ...


Mliečne maškrtky od Zliechova - poctivý jogurt a úžasné syrové nite.Cesnakové dobrotky ... nakladaný a drvený cesnak nemajú chybu. A vôbec necítiť, že ste niečo cesnakové jedli.
Jabĺčko v akcii ... tie jablkové krúžky boli skutočne úžasné a chrumkavé. Píšem "boli", pretože už padli za obeť. A čerstvá jablková šťava s jarabinou čiernou ... naša dcérka sa tejto šťavy nevie nabažiť.Bylinky musia byť. Tento krát sme neodolali krásnemu koriandru a levandule. 6 komentárov:

 1. Kéž by taková farmářská tržnica mohla být i u nás. V pátek byl Velikonoční farmářský trh, domů jsem se vrátila zklamaná, protože to zase nebylo ono. Asi jsem tam hledala něco, co by mě přímo oslovilo. Abych si spravila náladu, zašla jsem do Zdravé výživy a nakoupila, co se mi líbilo.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tuto majú tiež ešte dosť priestoru na to, aby to tam vyzeralo úplne ako na Farmárskej tržnici. Problém je ale v tom, že podľa toho, čo vraveli predajcovia, veľa ľudí tam nechodí. Čo je škoda.

   Odstrániť
 2. Tiež sa tam chystám, vyzerá že ste si domov priniesli samé dobroty :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Je pravda, že pre nás je to trošku od ruky ... ale tak sme si povedali, že raz za čas tie končiny navštívime :)

   Odstrániť
 3. ...no tie chrumkavé jablkové krúžky sú ozaj super...priniesol ich dedko, dostal ich ako darček a padli hneď :) len nájsť obchod, kde ich kúpiť....tak tam bežím....normálne pri prvom ochutnaní ma napadli Vianoce...že táto dobrota na Vianoce nesmie chýbať :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Pekná reportáž :) Farmárske trhy budú vo Freshmarkete opäť 12. a 13. X. Na stránke toho veľa nie je, ale aspoň na ich facebooku sa dá čosi dozvedieť.

  OdpovedaťOdstrániť