štvrtok 10. novembra 2011

Tekvicové lasagne



Aj klasika jefajn a vždy si na nej pochutíme, no prečo nevyužiť pre jesenné obdobie taktypickú tekvicu ...




Potrebujeme: 1 kgľubovolnej tekvice (ja zvyknem kupovať hokkaido aj keď je drahšia, ale nemusísa šúpať), olivový olej, 2 pochúťkové smotany, 250 g lučiny, 50 g parmezánunajemno nastrúhaného, lasagne a na na dochutenie soľ a korenie


 Rúru si zahrejeme na 220 oC. Tekvicuprekrojíme a zbavíme semienok. Zmiešame ju s olejom a dáme na plech,pekáč ... a šup do rúry. Pečieme zhruba 20 minút až pol hodinku, kýmtekvica zmekne a bude zlatavá*. Keď je tekvica upečená, vyberieme ju a nechámevychladnúť. Keď máte inú tekvicu ako hokkaido, ošúpte ju.


*TIP: Výbornáchutná maškrtka pre Vás alebo návštevu je len hokkaido tekvica upečenáv rúre. Tekvicu po prekrojení na polovice a zbavení semienoknakrájajte na mesiačiky, dajte na plech a pokvapkajte olivovým olejom.Pečte tých 15 – 20 minút a možete maškrtiť.


V jednej miske miešamesmotanu s polovicou nastrúhaného parmezánu a v druhej miske zmiešajte lučinu s druhou polovicou parmezánu. 

 

K tejto "lučinovej" zmesi primiešajte upečenú, na menšie kúsky nakrájanú tekvicu, aleopatrne nech sa tekvica pri tom veľmi nerozmrví. A ide sa na to ... Dnozapekacej misy potrite trochou ochutenej smotany, poukladajte plátky lasagnía naneste tekvicovú zmes. Vrstvy opakujete a nechajte si trochuochutenej smotany navrch. Dajte do rúry a pečte do zlatava. Dobrú chuť. 
 







Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára